ECB NATIONAL CLUB CHAMPIONSHIP 2010 FIXTURES

May 16 - Group 10 (South West) round one: Plymouth v St Austell, Taunton Deane v Weston-super-Mare, Sidmouth v Taunton St Andrews, Glastonbury v Plympton, Callington v St Just, Werrington v Bovey Tracey, Falmouth v Truro, Cornwood v Bridgwater.

 

SOMERSET CCC 2010 FIXTURES

Sunday May 9 - Clydesdale Bank 40: Unicorns (County Ground, Taunton, 1345)

Monday May 10 - LV County Championship Division One: Hampshire (The Rose Bowl, Southampton)

Saturday May 15 - Clydesdale Bank 40: Sussex (County Ground, Taunton)

Monday May 17 - LV County Championship Division One: Yorkshire (County Ground, Taunton)

Sunday May 23 - Clydesdale Bank 40: Worcestershire (Recreation Ground, Bath)

Monday May 24 - LV County Championship Division One: Warwickshire (County Ground, Taunton)

 

MCCA TROPHY 2010

May 9 - Devon v Wales (The County Ground, Exeter CC, 1100), Buckinghamshire v Cornwall (Marlow CC), Herefordshire v Dorset (Eastnor CC).

May 16 - Wiltshire v Devon (Trowbridge CC, 1100).

May 23 - Cornwall v Wales (St Austell CC), Dorset v Oxfordshire (Redlands Sports Ground, Weymouth CC).

SOMERSET CRICKET LEAGUE 2010 FIXTURES

May 22 - Division One: Belvedere v Staplegrove, Purnells v Barrington, Wellington v Westlands, Ashbrittle v Taunton Out & Radiac, North Petherton v Watchet.

Division Two: Castle Cary v Whitchurch, North Newton v Stogumber, Wells v Wedmore, South Petherton v Horrington, Burnham v Temple Cloud.

Division Three: Curry Rivel v Lydford, Fitzhead v Wincanton, Kilmington & Stourton v Huish & Langport, Middlezoy v Huntspill & District, Long Sutton v North Curry.

Division Four: Sparkford v Leigh on Mendip, Bagborough v East Huntspill, Wells Wanderers v Mark, Barton St David v Taunton St Andrews A.

CORNWALL CRICKET LEAGUE 2010 FIXTURES

May 22 - ECB Premier League (1300 unless stated): Callington v Falmouth, Paul v Newquay, Penzance v Werrington, St Austell v Grampound Road, Truro v St Just.

County Division One (1330): Beacon v Luckett, Falmouth 2 v Hayle, Gorran v Wadebridge, Launceston v Camborne, Redruth v Menheniot Looe, Troon v Roche.

County Division Two West (1400): Crofty/Holman v Redruth 2, Leedstown v Perranarworthal, Ludgvan v Rosudgeon, Mullion v St Gluvias, Perranporth v Paul 2, St Just 2 v Constantine.

County Division Two East (1400): Fowey v St Austell 2, Grampound Road 2 v Boconnoc, Liskeard v St Blazey, Menheniot Looe 2 v Bugle, Newquay 2 v St Minver, Werrington 2 v Truro 2.

 

DEVON CRICKET LEAGUE 2010 FIXTURES

 

May 22 - Premier Division: Bradninch v Sidmouth, Braunton v Plympton, Exeter v Paignton, North Devon v Budleigh Salterton, Plymouth v Bovey Tracey.

A Division: Abbotskerswell v Torquay, Alphington v Cornwood, Exmouth v South Devon, Sandford v Heathcoat, Tavistock v Barton.

B Division: Axminster v Cockington, Barnstaple v Bideford, Brixham v Clyst St George, Plymstock v Chagford, Shobrooke Park v Chudleigh.

C Division: Bridestowe v Dartington, Hatherleigh v Thorverton, Kingsbridge v Clyst Hydon, Plymouth CS v Seaton, Stoke Gabriel v Ivybridge.

 

all the Devon League first team divisions results are now posted on Sunday, courtesy of Den White

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.