CORNWALL CRICKET LEAGUE fixtures

Bond Timber Cornwall Cricket LeagueGAMEDAY! SATURDAY AUGUST 28

FREE TO SEE #CornwallCricket 
ECB Cornwall Premier 1230
Penzance v Wadebridge

Redruth v Camborne

St Austell v Callington 

Truro v St Just       

Werrington v Grampound Road 



County Division 1 (12.30pm)

Beacon v St Austell 2

Falmouth v Redruth 2

Gorran v Helston

Newquay v Lanhydrock

Paul v Werrington 2

St Erme v Hayle



Division 2 East (1.00pm)

Callington 2 v Menheniot Looe

Grampound Rd 2 v Launceston

Holsworthy v Bude

St Blazey v Roche

St Minver v Tintagel

Wadebridge 2 v Tideford



Division 2 West (1.30pm)

Ludgvan v Truro 2

Mt Ambrose v Mullion

St Gluvias v Mt Hawke & Porthtowan

St Just 2 v Perranporth

Stithians v Penzance 2



Division 3 East (1.00pm)

Boconnoc v St Neot

Bude 2 v South Petherwin

Bugle v Callington 3

Launceston 2 v Newquay 2

Roche 2 v St Austell 3

Werrington 3 v Ladock



Division 3 West (1.30pm)

Barripper v Perranarworthal

Camborne 2 v Constantine

Gulval v Falmouth 2

Helston 2 v Beacon 2

Wendron v Redruth 3



Division 4 East (1.00pm)

Lanhydrock 2 v Luckett

Menheniot Looe 2 v St Blazey 2

Milton Abbot v Duloe

South Petherwin 2 v Buckland Mon

Wadebridge 3 v Grampound Rd 3



Division 4 West (1.30pm)

Hayle 2 v St Buryan

Leedstown v Paul 2

Mt Hawke & Porthtowan 2 v St Newlyn East

Mullion 2 v Gerrans

Perranarworthal 2 v St Just 3

Truro 3 v St Erme 2



Division 5 East  (1.00pm)

Foxhole v Werrington 4

St Neot 2 v Pencarrow

St Stephen v St Minver 2

Tideford 2 v Newquay 3

Tintagel 2 v Liskeard



Division 5 West  (1.30pm)

Constantine 2 v Helston 3

Crofty Holman v St Gluvias 2

Falmouth 3 v Barripper 2

Porthleven  v Gulval 2

Praze v Stithians 2

St Ives 2 v Mt Ambrose 2



Division 6 East (1.00pm)

Gunnislake v Launceston 3

Menheniot Looe 3 v Holsworthy 2

Saltash St Stephens 2 v Boconnoc 2



Division 6 Central (1.30pm)

Grampound Rd 4 v St Erme 3

Ladock 2 v St Stephen 2

Newquay 4 v Perranarworthal 3

Perranporth 2 v Camborne 3

St Austell 4 v Truro 4



Division 6 West (1.30pm)

Camborne 4 v Wendron 2

Redruth 4 v Mawnan

Rosudgeon v Porthleven 2

St Day v Ludgvan 2

St Just 4 v Falmouth 4

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Cookies make it easier for us to provide you with our services. With the usage of our services you permit us to use cookies.
More information Ok