WESTERN COUNTIES U18s Floodlight Youth League fixtures postponements & results
- Details
- Created on Monday, 25 March 2024 21:30
- Last Updated on Tuesday, 26 March 2024 08:41
- Published on Monday, 25 March 2024 21:30
- Written by SWSN football desk
WESTERN COUNTIES FLOODLIGHT YOUTH LEAGUE
support #nonleague #U18s #SWfootball
all 1930ko unless stated
TUESDAY MARCH 26, 2024
Premier Division
Welton Rovers vs Mangotsfield Utd
North Division
Almondsbury vs Bristol Telephones
South Division
Yeovil Town vs Frome Town
WEDNESDAY MARCH 27
North Division
AEK Boco vs Oldland Abbotonians
MONDAY MARCH 25
Premier Division
Paulton Rovers 2-5 Weston-super-Mare
Mangotsfield Utd 1-4 Hallen
North Division
AEK Boco 0-6 Brislington FC
Oldland Abbotonians 1-6 Hengrove Athletic
Roger Stone Memorial Cup semi-final
Longwell Green Sports 2-2 Clevedon Town
LGS progress 4-3 on pens
THURSDAY MARCH 21
Premier Division
Bishops Lydeard 5-1 Welton Rovers
Hallen AFC P-P Odd Down AFC
Paulton Rovers vs Clevedon Town tbc
North Division
Bristol Telephones 2-2 Almondsbury
Hengrove Athletic 3-0 Bishop Sutton
South Division
Axminster Town 0-3 Chard Town
WEDNESDAY MARCH 20
North Division
Brislington P-P Longwell Green Sports
TUESDAY MARCH 19
Roger Stone Memorial Cup semi-final
Bishops Lydeard 3-2 Cheddar FC
South Division
Yeovil Town P-P Wells City
MONDAY MARCH 18
Roger Stone Memorial Cup
Clevedon Town 5-1 Welton Rovers
Premier Division
Weston-super-Mare AFC P-P Mangotsfield Utd
North Division
Oldland Abbotonians P-P Almondsbury
THURSDAY MARCH 14
Premier Division
Hallen FC P-P Bishops Lydeard
North Division
Bishop Sutton AFC P-P Almondsbury
Hengrove Athletic P-P Brislington
South Division
Axminster Town P-P Frome Town
WEDNESDAY MARCH 13
North Division
AEK Boco P-P Oldland Abbotonians
TUESDAY MARCH 12
Premier Division
Bishops Lydeard P-P Weston-super-Mare AFC
Welton Rovers P-P Clevedon Town
South Division
Wellington AFC P-P Chard Town
Yeovil Town P-P Cheddar FC
THURSDAY MARCH 7
Premier Division
Paulton Rovers 2-1 Odd Down
Portishead Town P-P Bishops Lydeard
North Division
Bishop Sutton AFC 1-3 Longwell Green Sports
Bristol Telephones 1-6 Brislington
South Division
Axminster Town 0-11 Yeovil Town
Roger Stone Memorial Cup
Cheddar 1-0 Mangotsfield Utd
WEDNESDAY MARCH 6
North Division
Almondsbury P-P Hengrove Athletic tbc
South Division
Frome Town 3-1 Winscombe tbc
MONDAY MARCH 4
Premier Division
Welton Rovers P-P Bishops Lydeard
Weston-super-Mare AFC 0-5 Clevedon Town
North Division
Oldland Abbotonians P-P Bristol Telephones
Roger Stone Memorial Cup
Longwell Green Sports 2-2 Hallen
LGS 4-3 on pens
THURSDAY FEBRUARY 29
Premier Division
Portishead Town P-P Weston-super-Mare AFC
North Division
Bishop Sutton AFC P-P Almondsbury FC
Hengrove Athletic P-P Bristol Telephones
South Division
Axminster Town P-P Yeovil Town
Roger Stone Memorial Cup
Cheddar FC P-P Mangotsfield Utd new date March 7
Hallen FC P-P Longwell Green Sports
WEDNESDAY FEBRUARY 28
North Division
Brislington P-P AEK Boco
TUESDAY FEBRUARY 27
South Division
Chard Town P-P Winscombe
Roger Stone Memorial Cup
Welton Rovers P-P Clevedon Town
MONDAY FEBRUARY 26
Premier Division
Mangotsfield Utd P-P Paulton Rovers
Weston-super-Mare AFC P-P Hallen
North Division
Oldland Abbotonians P-P Almondsbury
THURSDAY FEBRUARY 22
Premier Division
Welton Rovers P-P Portishead Town
South Division
Axminster Town P-P Wellington AFC
Roger Stone Memorial Cup
Cheddar AFC P-P Mangotsfield Utd
Hallen FC P-P Longwell Green Sports
WEDNESDAY FEBRUARY 21
North Division
AEK Boco P-P Bishop Sutton AFC
TUESDAY FEBRUARY 20
Premier Division
Bishops Lydeard 0-0 Hallen
Lydeard win 7-6 on pens
Roger Stone Memorial Cup
Bishops Lydeard P-P Brislington
South Division
Yeovil Town 3-0 Chard
MONDAY FEBRUARY 19
Premier Division
Mangotsfield Utd P-P Welton Rovers
Weston-super-Mare P-P Portishead Town
North Division
Oldland Abbotonians P-P Almondsbury
THURSDAY FEBRUARY 15
Premier Division
Paulton Rovers P-P Clevedon Town
Portishead Town P-P Welton Rovers
North Division
Brislington P-P Almondsbury
Bristol Telephones P-P Hengrove Athletic
South Division
Axminster Town P-P Frome Town
Roger Stone Memorial Cup
Hallen FC P-P Longwell Green Sports
WEDNESDAY FEBRUARY 14
Roger Stone Memorial Cup
Cheddar P-P Mangotsfield Utd
TUESDAY FEBRUARY 13, 2024
South Division
Chard Town P-P Yeovil Town
Roger Stone Memorial Cup
Bishops Lydeard P-P Brislington
MONDAY FEBRUARY 12
Premier Division
Weston-super-Mare P-P Welton Rovers
North Division
Longwell Green Sports 4-1 Bishop Sutton AFC
THURSDAY FEBRUARY 8
Premier Division
Portishead Town P-P Hallen
North Division
Brislington P-P Bristol Telephones
Hengrove Athletic P-P Oldland Abbotonians
WEDNESDAY FEBRUARY 7
North Division
Almondsbury P-P Bishop Sutton
TUESDAY FEBRUARY 6
Premier Division
Bishops Lydeard P-P Welton Rovers
South Division
Wells City A-A Chard Town rain
Winscombe P-P Wellington AFC
Yeovil Town 2-1 Axminster @ Gillingham Town FC
MONDAY FEBRUARY 5
Premier Division
Clevedon Town vs Hallen tbc
Odd Down 2-3 Paulton Rovers
Mangotsfield Utd 0-3 Portishead Town
North Division
Longwell Green Sports 1-2 Brislington
WEDNESDAY JANUARY 31
Premier Division
Bishops Lydeard 1-0 Odd Down
North Division
Brislington 4-0 Oldland Abbotonians
South Division
Frome Town 1-1 Cheddar
TUESDAY JANUARY 30
Roger Stone Memorial Cup
Welton Rovers 5-2 AEK Boco
South Division
Chard Town 0-1 Wellington AFC
Wells City 3-1 Axminster Town
Yeovil Town P-P Winscombe
MONDAY JANUARY 29
Premier Division
Weston-super-Mare P-P Portishead
North Division
Longwell Green Sports 3-0 Bristol Telephones
THURSDAY JANUARY 25
Premier Division
Hallen 2-5 Clevedon Town
Paulton Rovers 0-1 Bishops Lydeard
North Division
Bishop Sutton 2-0 Oldland Abbotonians
South Division
Winscombe 0-5 Axminster
WEDNESDAY JANUARY 24
South Division
Frome Town P-P Wells City
TUESDAY JANUARY 23
Premier Division
Welton Rovers P-P Portishead Town
North Division
Almondsbury P-P Bristol Telephones
South Division
Chard Town P-P Cheddar
Yeovil Town P-P Wellington AFC @ Gillingham Town FC
Roger Stone Memorial Cup
Welton Rovers P-P AEK Boco
MONDAY JANUARY 22, 2024
North Division
Oldland Abbotonians P-P Longwell Green Sports
THURSDAY JANUARY 18
Premier Division
Paulton Rovers P-P Mangotsfield Utd frozen pitch
Portishead Town P-P Hallen frozen pitch
North Division
Hengrove Athletic P-P Almondsbury frozen pitch
South Division
Axminster Town P-P Wellington AFC frozen pitch
TUESDAY JANUARY 16
Premier Division
Roger Stone Memorial Cup
Welton Rovers P-P AEK Boco
MONDAY JANUARY 15
Premier Division
Clevedon Town 2-0 Bishops Lydeard
Weston-super-Mare 5-1 Odd Down
THURSDAY JANUARY 11
Premier Division
Hallen FC 1-2 Welton Rovers
Paulton Rovers P-P Weston-super-Mare frozen pitch
Portishead Town 2-0 Mangotsfield Utd
North Division
Hengrove Athletic 1-3 AEK Boco
Roger Stone Memorial Cup
Brislington FC 5-1 Bristol Telephones
Cheddar FC 1-0 Chard Town FC
TUESDAY JANUARY 9
Roger Stone Memorial Cup
Wellington AFC 1-3 Bishops Lydeard
MONDAY JANUARY 8
Premier Division
Mangotsfield Utd 3-0 Odd Down (Bath)
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.