West of England & South Wales Hockey League fixtures

VR 01
All the following, amazing West of England & South Wales Men's Hockey League fixtures are FREE TO SEE.

Please note all fixtures correct at time of being posted. We will try and tweet matchday updates @swsportsnews if we are notified of postponements in advance.

Friday November 22
De Cymru 1
1373 19:30 Whitchurch D v Whitchurch C @ Welsh Institute of Sport
Saturday November 23
Premiership
49 13:30 Plymouth Marjon v Penarth @ University of St Mark & St John
50 12:00 Plymouth Uni v Wotton-u-Edge @ Lipson Community College
51 17:00 Taunton Vale v Clifton Robinsons @ Taunton Vale Sports Club
52 14:00 Team Bath Buccs A v Firebrands @ Sports Training Village
53 12:30 Truro v Cardiff & Met A @ Truro School
54 14:00 Westbury and UB v Whitchurch @ Coombe Dingle Sports Complex

Championship
181 15:30 Clifton Robinsons A v Bristol University A @ Badminton School
182 14:30 Firebrands A v University of Exeter B @ Failand
183 12:00 Gloucester City v Swindon @ Oxtalls Tennis Centre Plock Court
184 14:00 Swansea v Isca A @ King George V Playing Fields
185 13:30 University of Exeter C v Cheltenham A @ Exeter University (Water based)
186 13:30 West Wilts v Plymouth Marjon A @ Warminster School
Conference North
313 12:00 Bristol & West v Chippenham @ The Ridings High School
314 15:30 Cardiff Medics v City of Bath @ Talybont Sports Complex
315 14:00 Clifton Robinsons B v Team Bath Buccs B @ Badminton School
316 12:15 Devizes v Swansea A @ Devizes Leisure Centre
317 14:00 Leominster v Cirencester @ Bridge Street Sports Park
318 11:30 Marlborough v Bridgend @ Marlborough College
Conference South
445 10:30 Isca B v University of Exeter D @ Exeter University (Sand based)
446 12:00 Old Bristolians v North Somerset @ The Stirratt Pitch
447 12:15 PGSOB v Yeovil and Sh. @ University of St Mark & St John
448 14:30 Shepton Mallet v Westbury and UB A @ Shepton Mallet Leisure Centre
449 12:00 Sidmouth & Ottery v Duchy @ Sidmouth Sports Centre
De Cymru & The Marches 1
577 13:30 Cardiff & Met B v Bristol UWE @ UWIC
578 13:30 Lansdown v Gwent @ Brockworth Enterprise School
579 15:30 Swansea B v Hereford @ King George V Playing Fields
580 14:00 Whitchurch A v Cardiff Uni A @ Welsh Institute of Sport
581 13:30 Wotton-u-Edge A v Ross-on-Wye @ Katherine Lady Berkeley School
582 15:00 Yate v Newent @ Yate Sports Complex
De Cymru & The Marches 2
709 13:30 Bridgend A v Swansea C @ Pencoed Comprehensive School
710 13:30 Bristol & West B v Cardiff & Met C @ The Ridings High School
711 17:00 Cardiff Uni B v Lansdown A @ Talybont Sports Complex
712 12:30 Cheltenham B v Bristol & West A @ Balcarras School
713 14:00 Penarth A v Whitchurch B @ Ysgol Stanwell School
714 13:30 Stroud v Gloucester City A @ Stratford Park Leisure Centre
Central 1
841 11:00 Bristol University B v Firebrands B @ Coombe Dingle Sports Complex
842 13:30 Chippenham A v Team Bath Buccs D @ Chippenham Sports Club
843 14:30 City of Bath A v Bridgwater @ Kingswood School Lower Pitch
844 13:00 Mid Somerset v Taunton Vale B @ Wells Blue School
845 14:30 Royal Wootton Bassett v University of Exeter F @ Dorcan Recreation Complex
Central 2
973 12:30 Keynsham v Weston-s-Mare @ Wellsway Sports Centre
974 13:30 Minehead v Mendip @ West Somerset Leisure Centre
975 11:30 North Wilts v Clifton Robinsons C @ Dorcan Recreation Complex
976 11:30 South Glos. v Bristol University C @ Bradley Stoke Community School
977 11:00 Swindon A v West Wilts A @ The Deanery Ce Academy
978 15:30 Westbury and UB B v Marlborough A @ Coombe Dingle Sports Complex
Southern 1
1105 14:30 East Devon v ECV Hornets @ St Peter's School
1106 14:30 North Devon v Caradon @ Park School
1107 12:15 Okehampton v Truro A @ Okehampton Community College
1108 15:30 Plymouth Marjon B v Dart @ University of St Mark & St John
1109 16:00 Tavistock v PGSOB A @ Kelly College
1110 15:00 University of Exeter E v Torbay @ Exeter University (Sand based)
Southern 2
1237 12:00 Bodmin v Bude @ Dragon Leisure Centre
1238 14:00 Duchy A v Plymouth Marjon C @ Pool Academy
1239 14:00 ECV Hornets A v Devonport Services @ St James School
1240 13:30 O.P.M. v Isca C @ Lipson Community College
1241 14:00 Penzance v Camborne SoM @ Penzance Astro Park
1242 12:30 Taunton C.S. v Ashmoor A @ Bishop Fox's School
De Cymru 1
1369 15:00 Cardiff & Met D v Pembroke Shire @ UWIC
1370 14:30 Gwent A v Penarth B @ Cwmbran Stadium
1371 14:00 Llan. & Caerphilly v Cardiff Uni C @ Hawthorn Comprehensive School
1372 12:30 Swansea E v Swansea D @ King George V Playing Fields
1374 11:30 Whitchurch E v Neath @ Treforest
De Cymru 2
1474 15:00 Bridgend B v Llan. & Caerphilly A @ Pencoed Comprehensive School
1475 17:00 Gwent B v Cardiff Medics A @ Cwmbran Stadium
1476 14:00 Neath A v Penarth C @ Ysgol Bae Baglan
De Cymru 3
1537 10:30 Gwent C v Bridgend C @ Cwmbran Stadium
1539 13:00 Whitchurch F v Carmarthen Athletic @ Whitchurch High School
The Marches 1
1624 12:15 Bourton & Sherborne v Evesham & Badsey @ Bourton Leisure Centre
1625 11:30 Cirencester B v Gloucester City B @ Deer Park School
1626 11:30 Hereford A v Lansdown B @ Hereford Leisure Centre
1627 14:00 Newent A v Abergavenny @ Newent Community School
1628 14:00 Winchcombe v Leominster A @ Pates Grammar School
1629 15:00 Wotton-u-Edge B v Stroud A @ Katherine Lady Berkeley School
The Marches 2
1757 13:30 Evesham & Badsey A v Stroud B @ The De Montfort High School
1758 11:00 Gloucester City C v Cirencester C @ St Peters Rc High School
1759 12:30 Lansdown C v Bishops Cleeve @ Bournside School
1760 14:00 Ross-on-Wye A v Wotton-u-Edge C @ John Kyrle High School
1761 15:00 South Glos. B v Newent B @ Bradley Stoke Community School
West Central 1
1888 14:15 Bridgwater A v South Glos. A @ Chilton Trinity School
1889 16:00 Clifton Robinsons D v Keynsham A @ Golden Hill Sports Ground
1890 14:30 Firebrands C v Westbury and UB C @ QEH Sports Ground
1891 14:30 North Somerset A v Old Bristolians A @ Gordano School
1892 15:00 Old Bristolians B v Shepton Mallet A @ The Stirratt Pitch
1893 15:00 Taunton Vale C v Bristol & West C @ Taunton Vale Sports Club
West Central 2
2026 16:00 Bridgwater B v Firebrands E @ Chilton Trinity School
2027 15:00 Bristol & West D v Clifton Robinsons E @ The Ridings High School
2028 14:30 Old Bristolians C v Westbury and UB D @ Merchants Academy
2029 15:00 Somerset Gryphons A v Westbury and UB F @ Clevedon Community School
2030 12:30 Westbury and UB E v Old Bristolians E @ Coombe Dingle Sports Complex
2031 13:30 Weston-s-Mare A v North Somerset B @ Priory School,
East Central 1
2176 11:30 Bristol UWE A v City of Bath C @ UWE Frenchay Campus
2177 15:00 Chippenham B v Team Bath Buccs F @ Chippenham Sports Club
2178 13:00 Cirencester A v Devizes A @ Deer Park School
2179 13:00 City of Bath B v Corsham @ Kingswood School Lower Pitch
2180 12:45 Swindon B v Team Bath Buccs E @ The Deanery Ce Academy
2181 15:30 Team Bath Buccs G v Royal Wootton Bassett A @ Sports Training Village
East Central 2
2314 16:30 Chippenham D v Royal Wootton Bassett B @ Chippenham Sports Club
2315 11:00 Corsham A v Chippenham C @ Springfield Centre
2316 16:00 Firebrands D v Shepton Mallet B @ Failand
2317 11:30 Marlborough B v Bristol & West E @ Marlborough College
2318 16:00 Old Bristolians D v North Wilts A @ Merchants Academy
2319 11:30 West Wilts B v Yate A @ Kingdown School
South East 1
2464 13:00 East Devon B v East Devon A @ St Lukes School
2465 14:30 East Devon C v North Devon A @ St Lukes School
2466 12:00 Isca D v Minehead A @ Exeter University (Sand based)
2467 15:30 Tiverton v West Dorset @ Tiverton Leisure Centre
2468 14:00 West Dorset A v Sidmouth & Ottery A @ Sir John Colfox School
2469 13:00 Yeovil and Sh. A v Chard @ Yrc Artificial Pitch
South East 2
2602 12:30 Chard B v Taunton Vale E @ Holyrood School
2603 15:30 ECV Hornets B v Bridgwater C @ St James School
2604 13:30 Isca E v Mid Somerset A @ Exeter University (Sand based)
2605 15:00 Minehead B v Sidmouth & Ottery C @ West Somerset Leisure Centre
2606 14:00 Sidmouth & Ottery B v Yeovil and Sh. B @ Colin Tooze SC
2607 16:30 Taunton Vale D v Chard A @ Taunton Vale Sports Club
South West 1
2752 17:00 Ashmoor B v Plymouth Uni A @ King Edward VI Comm. College
2753 13:30 Caradon A v Bodmin A @ Lux Park Leisure Centre
2754 14:00 Dart A v PGSOB B @ King Edward VI Comm. College
2755 16:30 Plymouth Marjon D v O.P.M. A @ University of St Mark & St John
2756 14:00 Torbay A v Tavistock A @ Torquay Girls Grammar School
2757 14:00 Truro C v Truro B @ Truro School
South West 2
2884 12:00 Caradon B v Torbay B @ Lux Park Leisure Centre
2886 15:45 Duchy B v East Devon D @ Pool Academy
2887 15:15 O.P.M. B v Penzance A @ University of St Mark & St John
2888 13:45 PGSOB C v Okehampton A @ University of St Mark & St John
2889 16:30 Plymouth Uni B v Ashmoor C @ Lipson Community College
2954 15:00 Teign A v Devonport Services A @ Dawlish Leisure Centre
Sunday November 24
Conference South
430 12:00 Taunton Vale A v PGSOB @ Taunton Vale Sports Club
Central 2
956 13:00 Clifton Robinsons C v West Wilts A @ Badminton School
Southern 2
1219 14:30 Ashmoor A v Duchy A @ King Edward VI Comm. College
1221 10:45 Camborne SoM v O.P.M. @ Penryn College
De Cymru 2
1466 12:00 Llan. & Caerphilly A v Gwent B @ Hawthorn Comprehensive School
West Central 1
1871 11:30 Keynsham A v South Glos. A @ Wellsway Sports Centre
Friday November 29
Premiership
59 19:30 Plymouth Marjon v Plymouth Uni @ University of St Mark & St John
De Cymru & The Marches 2
720 19:30 Whitchurch B v Cardiff Uni B @ Welsh Institute of Sport

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Cookies make it easier for us to provide you with our services. With the usage of our services you permit us to use cookies.
More information Ok