SOUTH WEST RUGBY results January 15

salcombe no1#realrugbyfans support #SWrugby

SATURDAY JANUARY 15
European Champions Cup
Exeter 52-17 Glasgow 
La Rochelle 39-21 Bath
Bristol 28-17 Stade Francais

Championship 
Coventry 34-33 Hartpury
Jersey Reds 19-35 Doncaster

National League 1
Cinderford 24-31 Chinnor
Rams 41-27 Plymouth Albion
Rosslyn Park 68-21 Taunton Titans

National League 2 South
Barnes 26-50 Clifton
Barnstaple 14-27 Esher
Guernsey 31-17 Dings Crusaders
Henley Hawks 21-21 Redruth




South West Premier

Camborne 24 Brixham 32

Drybrook 30 Bournemouth 24

Exeter University 71 Royal Wootton Bassett 7

Exmouth 24 Old Redcliffians 28

Hornets 34 Old Centralians 21

Ivybridge 33 Launceston 59

Weston-super-Mare 40 Okehampton 13



South West 1 East

Bracknell 31 Beaconsfield 8

Buckingham 12 Banbury 24

Chippenham 35 Windsor 20

Frome vs Trowbridge - postponed

Grove 7 Sherborne 40

Marlborough 32 Witney 27

Newbury Blues 24 Oxford Harlequins 31



South West 1 West

Crediton 17 Chew Valley 20

Devonport Services 45 Bridgwater & Albion 13

Keynsham 19 Thornbury 29

Newent 31 St Austell 17

North Petherton 14 Sidmouth 21 (played Friday)

Old Patesians 39 Wellington 26



Southern Counties South

Avonvale 14 Corsham 7

Swindon 22 Swanage & Wareham 12

Swindon College Old Boys 20 Salisbury 43

Walcot 41 Dorchester 12

Wimborne 8 Devizes 32

Yeovil 10 Combe Down 22



Western Counties North

Cheltenham 57 Barton Hill 19

Cheltenham North 21 Avonmouth Old Boys 10

Chipping Sodbury 46 Spartans (Gloucester) 5

Chosen Hill Former Pupils 17 Old Bristolians 19

Cleve 40 Midsomer Norton 0

Clevedon 10 Matson 24

Gordano 31 Winscombe 17



Western Counties West

Chard 15 Burnham-on-Sea 32

Falmouth 20 Bideford 29

Honiton 10 Wadebridge Camels 31

Kingsbridge 45 Truro 31

Newton Abbot 39 Tiverton 22

Paignton 14 Teignmouth 24

Penryn vs Wiveliscombe - postponed



Cornwall/Devon

Hayle 12 Cullompton 79

Liskeard-Looe 12 Bude 31

Newquay Hornets 5 Veor 10

North Tawton 10 Torquay Athletic 13

Pirates Amateurs 26 Topsham 19

Plymstock Albion Oaks 37 Tavistock 34

Saltash 41 Withycombe 17



Devon 1

Exeter Athletic vs Dartmouth - awarded to Exeter Athletic

Exeter Saracens 50 Buckfastleigh Ramblers 0

New Cross 47 Tamar Saracens 14

Old Plymothian & Mannamedian 20 South Molton 24

Old Technicians 8 Salcombe 10

Plymouth Argaum 102 Totnes 0



Gloucester Premier

Bristol Saracens 28 Clifton II 40

Longlevens 26 Hucclecote 15

Old Cryptians 20 Frampton Cotterell 17

Old Elizabethans 15 Dings Crusaders II 45

Old Richians 5 Coney Hill 0

Ross-on-Wye 17 Cheltenham Saracens 26



Gloucestershire 1 North

Berry Hill 43 Chosen Hill FP II 29

Gordon League 10 Gloucester Old Boys 7

Matson II 43 Fairford 22

Old Centralians II 19 Drybrook II 29

Smiths Rugby 20 Cirencester 15

Widden Old Boys 13 Brockworth 13



Gloucestershire 1 South

Aretians vs Avonmouth Old Boys II - awarded to Aretians

Bream 28 Ashley Down Old Boys 7

St Mary's Old Boys 10 Dursley 19

Thornbury II 24 St Brendan's Old Boys 49

United Bristol Hospitals 80 Barton Hill II 10

Whitehall 12 Lydney II 29



Gloucestershire 2 North

Bredon Star vs Old Cryptians II - postponed

Norton 25 Painswick 5

Old Patesians II 32 Cheltenham II 7

Stroud 10 Newent II 0

Tewkesbury 20 Minchinhampton 10



Gloucestershire 2 South

Bishopston 11 Broad Plain 10

Frampton Cotterell II 36 Bristol Aeroplane Co 7

North Bristol 68 Kingswood 0

Old Bristolians II 50 Whitehall II 17

Old Colstonians 41 Cotham Park 12



Somerset Premier

Crewkerne 0 Bristol Harlequins 34

Imperial 22 Minehead Barbarians 19

Nailsea & Backwell vs Tor - awarded to Nailsea & Backwell

Oldfield Old Boys 57 Stothert & Pitt 0

St Bernadettes Old Boys 20 Hornets II 48

Weston-s-Mare II 64 Wells 14 (played Friday)

Yatton 41 Avon 15



Somerset 1

Bridgwater & Albion II 3 Chew Valley II 38

North Petherton II 18 Nailsea & Backwell II 8

Old Redcliffians II vs Morganians - postponed

Old Sulians 82 Midsomer Norton II 0

Wellington II 19 Cheddar Valley 22



Somerset 2 North

Bristol Barbarians 41 Yatton II 5

Clevedon II 12 Gordano II 26

Oldfield Old Boys II 78 Bristol Telephone Area 7

Weston-s-Mare III vs Walcot II - postponed



Somerset 2 South

Burnham-on-Sea II 5 Chard II 64

Cheddar Valley II 5 Somerton 93

Minehead Barbarians II 0 Castle Cary 46

Wells II vs45 Wyvern 15

Wiveliscombe II vs Martock - postponed

Yeovil II 14 Winscombe II 43



Somerset 3 North

St Bernadettes OB II 17 Keynsham III 15



Somerset 3 South

Wincanton 10 Huish Tigers 33



Dorset & Wilts 1 North

Calne 12 Marlborough II 16

Chippenham II 31 Minety 19

Sutton Benger 17 Royal Wootton Bassett II 30

Trowbridge II 15 Melksham 20

Warminster 15 Frome II 22

Westbury 24 Swindon II 5



Dorset & Wilts 1 South

Blandford 65 Wimborne II 0

North Dorset 48 East Dorset Dockers 10

Salisbury II 5 Bournemouth III 60

Swanage & W II 20 Bridport 29

Weymouth & Portland 18 Puddletown 20



Dorset & Wilts 2 Central

Amesbury 50 Bradford-on-Avon 7

Combe Down II 70 Warminster II 5

North Dorset II 66 Salisbury III 0

Trowbridge III 5 Melksham II 17

Wheatsheaf Cabin Crew 41 Bath Saracens 0



Dorset & Wilts 2 North

Corsham II 5 Chippenham III 17

Royal Wootton Bassett III 0 Pewsey Vale 60

Supermarine 19 Devizes II 28

Swindon College Old Boys II 10 Cricklade 12



Dorset & Wilts 2 South

Christchurch 7 East Dorset Dockers II 5

Poole 0 Oakmeadians II 15

Swanage & W III 0 Lytchett Minster 61

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Cookies make it easier for us to provide you with our services. With the usage of our services you permit us to use cookies.
More information Ok