REGIONAL RUGBY RESULTS Saturday September 24

Frome Pack Mike Sangsterfree to tweet us your kick off times and if your fixtures are free to see @swsportsnews

Frome packing down image courtesy/copyright MIKE SANGSTER

Regional 1 South West

Chew Valley 51 Weston-super-Mare 10

Devonport Services 37 Brixham 18

Drybrook 18 Old Centralians 16

Exmouth 30 Camborne 39

Ivybridge 34 Lydney 39

Launceston 17 Okehampton 38



Regional 2 South Central

Grove 50 Devizes 24

Newbury Blues 41 Tottonians 17

Reading 13 Marlborough 57

Salisbury 7 Stow-on-the-Wold 34

Shipston on Stour 3 Witney 55

Swindon 30 Buckingham 24



Regional 2 South West

Crediton 17 Chard 3

Newton Abbot 39 Bridgwater & Albion 13

North Petherton 17 Wadebridge Camels 38

Sherborne 19 Truro 24

St Austell 80 Wellington 0

Teignmouth 14 Sidmouth 56



Regional 2 Severn

Chosen Hill Former Pupils 31 Chippenham 27

Gordano 33 Trowbridge 19

Keynsham 21 Thornbury 49

Matson 94 Frome 22

Newent 38 Winscombe 39



Counties 1 Southern South

Combe Down 47 Blandford 10

Frome II 0 Walcot 29

North Dorset 27 Swanage & Wareham 14

Royal Wootton Bassett II 33 Dorchester 24

Trowbridge II 13 Wimborne 41

Yeovil 44 Avonvale 3



Counties 1 Western North

Burnham-on-Sea 31 Old Bristolians 24

Cheltenham North 22 Avonmouth Old Boys 37

Chipping Sodbury 22 Nailsea & Backwell 64

Cinderford II 47 Midsomer Norton 0

Cleve 15 Longlevens 19

Clevedon 31 Barton Hill 33



Counties 1 Western West

Bude 3 Cullompton 38

Falmouth 12 Bideford 22 - abandoned

Kingsbridge 10 Topsham 13

Paignton 24 Tiverton 36

Penryn 29 Plymstock Albion Oaks 19

Wiveliscombe 22 Pirates Amateurs 42



Counties 2 Cornwall

Camborne SoM 20 St Austell II 29

Hayle 22 Bodmin 27

Helston 12 St Ives 37

Illogan Park 17 Saltash 51

Newquay Hornets vs Veor - awarded to Veor

Redruth II vs Liskeard-Looe - awarded to Redruth II



Counties 2 Devon

Barnstaple II 26 Exeter Saracens 21

Brixham II 14 Torquay Athletic 22

Honiton 50 Ivybridge II 27

North Tawton 13 Withycombe 15

South Molton 33 Devonport Services II 17

Tavistock 66 Exmouth II 7



Counties 2 Gloucestershire North

Cirencester 70 Cheltenham Saracens 7

Coney Hill 48 Brockworth 33

Gordon League vs Ross-on-Wye - awarded to Gordon League

Hucclecote 30 Old Richians 24

Old Centralians II vs Smiths Rugby - awarded to Smiths Rugby

Spartans (Gloucester) 3 Old Cryptians 39


Counties 2 Gloucestershire South

Bristol Saracens 36 Berry Hill 15

Clifton II 110 Drybrook II 14

Dings Crusaders II 28 St Mary's Old Boys 45

Dursley 10 Old Elizabethans 13

Frampton Cotterell 18 Whitehall 17

Lydney II 19 Bream 22


Counties 3 Gloucestershire North

Cheltenham Civil Service 5 Bredon Star 29

Chosen Hill FP II 0 Norton 7

Fairford 13 Matson II 26

Gloucester Old Boys 39 Widden Old Boys 7

Minchinhampton 17 Tewkesbury 33

Stroud 25 Old Patesians 19



Counties 3 Gloucestershire South

Aretians vs Frampton Cotterell II - postponed

Bishopston vs North Bristol - postponed

Cotham Park 22 Southmead 50

Old Bristolians II 12 United Bristol Hospitals 7

Old Colstonians 49 Broad Plain 9

St Brendan's Old Boys vs Ashley Down Old Boys- awarded to Ashley Down Old Boys



Counties 2 Somerset

Imperial 118 Tor 0

Minehead Barbarians 28 Avon 28

Old Redcliffians II 43 Hornets II 17

Oldfield Old Boys 26 Taunton II 21

St Bernadettes Old Boys 34 Yatton 33

Weston-s-Mare II 29 Wells 17 (played Friday)



Counties 3 Somerset North

Bristol Harlequins 14 Chew Valley II 42

Bristol Telephone Area vs Clevedon II - postponed

Midsomer Norton II 25 Oldfield Old Boys II 27

Nailsea & Backwell II 46 Gordano II 24

Old Sulians 24 Keynsham II 19

Winscombe II 10 Stothert & Pitt 61



Counties 3 Somerset South

Bridgwater & Albion II vs Wiveliscombe II- awarded to Wiveliscombe II

Chard II 15 Somerton 17

Hornets III 60 Yeovil II 5

Morganians 17 Castle Cary 33

Wellington II vs North Petherton II- awarded to North Petherton II

Wells II 0 Huish Tigers 41



Counties 2 Dorset & Wilts Central

Bradford-on-Avon 17 Amesbury 26

Corsham vs Wheatsheaf Cabin Crew- awarded to Corsham

Melksham 48 Westbury 0

Warminster 17 North Dorset II 14



Counties 2 Dorset & Wilts North

Devizes II 7 Royal Wootton Bassett III 17

Marlborough II 31 Chippenham II 24

Pewsey Vale 14 Sutton Benger 19

Swindon II 5 Calne 38



Counties 2 Dorset & Wilts South

Bridport vs Bournemouth III- awarded to Bridport

East Dorset Dockers 13 Wimborne II 31

Lytchett Minster 23 Weymouth & Portland 34

Oakmeadians 38 Swanage & W II 0



Counties 3 Dorset & Wilts Central

Corsham II 70 Warminster II 7

Melksham II 31 Bath Saracens 19

Sherborne II 38 Combe Down II 3



Counties 3 Dorset & Wilts North

Cricklade 14 Colerne 29

Minety II 34 Chippenham III 14

Swindon College Old Boys II vs Royal Wootton Bassett IV - awarded to Royal Wootton Bassett IV



Counties 3 Dorset & Wilts South

Ellingham & Ringwood II 24 Dorchester II 22

Oakmeadians II vs East Dorset Dockers II - awarded to Oakmeadians II

Poole 15 Salisbury III 28

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Cookies make it easier for us to provide you with our services. With the usage of our services you permit us to use cookies.
More information Ok