REGIONAL RUGBY RESULTS Saturday September 23

Regional 1 South West

Barnstaple 41 Devonport Services 16

Brixham 39 Chew Valley 36

Matson 20 Launceston 35

Okehampton 34 Ivybridge 30

St Austell 19 Exmouth 3

Weston-super-Mare 25 Lydney 53



Regional 1 South Central

Bracknell 41 Hammersmith & Fulham 0

Havant 69 Bournemouth 14

Horsham 7 CS Stags 1863 28

Maidenhead 36 London Welsh 40

Marlborough 12 Camberley 37

Tunbridge Wells 26 Brighton 24



Regional 2 South West

Burnham-on-Sea 22 Cullompton 66

Chard 41 Crediton 46

Topsham 25 Sidmouth 29

Truro 36 North Petherton 37

Wadebridge Camels 106 CORRECT Newton Abbot 7

Wellington 55 Teignmouth 14



Regional 2 Severn

Chippenham vs Devizes - abandoned

Chosen Hill Former Pupils 18 Drybrook 33

Swindon 33 Old Centralians 38

Thornbury 35 Keynsham 26

Trowbridge 61 Gordano 14

Winscombe 7 Royal Wootton Bassett 56





Regional 2 South Central

Chichester 13 Newbury Blues 18

Farnham 33 Jersey 38

Guildford 27 Winchester 27

Salisbury 33 London Irish Wild Geese 58

Tottonians 100 CORRECT Reading 18

Wimborne 22 Witney 15



Regional 2 Midlands West

Berkswell & Balsall 10 Cheltenham 26

Hereford 41 Worcester 29

Malvern 21 Ludlow 21

Shipston on Stour 7 Stow-on-the-Wold 24

Silhillians 21 Newent 26

Stratford Upon Avon 24 Moseley Oak 26 (played Friday)



Counties 1 Southern South

Avonvale vs Dorchester - match awarded to Dorchester

Royal Wootton Bassett II 19 Corsham 14

Swanage & Wareham 33 North Dorset 25

Walcot 32 Combe Down 15 (played Friday)

Weymouth & Portland 20 Sherborne 26

Yeovil 21 Frome 29



Counties 1 Western North

Barton Hill 5 Cinderford II 54

Chipping Sodbury 5 Longlevens 104

Midsomer Norton 34 Clevedon 36

Nailsea & Backwell 29 Clifton II 20

Old Bristolians 17 Cleve 30

Old Redcliffians II 40 Bridgwater & Albion 26



Counties 1 Western West

Bideford 17 Kingsbridge 27

Bude 17 Plymstock Albion Oaks 26

Penryn 28 Falmouth 20

Tavistock 36 St Ives 26

Tiverton 27 Paignton 15

Wiveliscombe 20 Pirates Amateurs 28



Counties 2 Cornwall

Bodmin 5 Perranporth 63

Newquay Hornets 74 Illogan Park 5

Redruth II vs Helston - postponed

Saltash 97 Camborne SoM 0

St Just 15 St Austell II 40

Veor 32 Liskeard-Looe 18



Counties 2 Devon

Devonport Services II 59 Plymouth Argaum 19

Exeter Saracens 20 Honiton 30

Exmouth II 20 Old Plymothian & Mannamedian 30

Ivybridge II 13 South Molton 29

Torquay Athletic 78 North Tawton 7

Withycombe 27 Barnstaple II 31



Counties 2 Gloucestershire North

Brockworth 7 Coney Hill 8

Cheltenham North 48 Cirencester 24

Old Richians 22 Old Cryptians 7

Smiths Rugby 35 Hucclecote 26

Spartans (Gloucester) vs Gordon League - match awarded to Gordon League

Stroud 17 Old Patesians 46



Counties 2 Gloucestershire South

Avonmouth Old Boys 41 Whitehall 17

Dings Crusaders II 31 Frampton Cotterell 30

Dursley 36 Bristol Saracens 20

Old Colstonians 37 North Bristol 28

Old Elizabethans 0 Bream 24

St Mary's Old Boys 51 Berry Hill 39



Counties 3 Gloucestershire North

Longlevens II 16 Matson II 29

Minchinhampton 47 Ross-on-Wye 5

Old Centralians II 0 Bredon Star 33

Painswick 33 Chosen Hill FP II 50

Tewkesbury 10 Gloucester Old Boys 26

Widden Old Boys 20 Cheltenham Saracens 10



Counties 3 Gloucestershire South

Ashley Down Old Boys 59 Aretians 12

Cotham Park 45 Bishopston 12

Lydney II 42 Bristol Aeroplane Co 5

Southmead 103 CORRECT Old Bristolians II 7



Counties 2 Somerset

Avon 48 Minehead Barbarians 0

Chew Valley II 57 St Bernadettes Old Boys 0

Huish Tigers vs Oldfield Old Boys - match awarded to Huish Tigers

Imperial 72 Yatton 13

Taunton II 94 Hornets II 5

Wells 43 Weston-s-Mare II 15



Counties 3 Somerset North

Gordano II 22 Bristol Harlequins 26

Keynsham II 31 Old Redcliffians III 12

Old Sulians 25 Imperial II 11

Oldfield Old Boys II 13 Midsomer Norton II 25



Counties 3 Somerset South

Bridgwater & Albion II 32 Burnham-on-Sea II 0

Castle Cary 57 Wiveliscombe II 14

Hornets III 71 Crewkerne 14

North Petherton II 17 Chard II 8

Somerton 25 Wellington II 21

Tor 31 Cheddar Valley 14



Counties 1 Hampshire

Eastleigh 25 Gosport & Fareham 27

Ellingham & Ringwood 25 Andover 46

Havant II 37 Bognor 27

New Milton 29 Bournemouth II 22

Petersfield 102 CORRECT Alton 0

Portsmouth 57 Trojans 13



Counties 2 Dorset & Wilts Central

Amesbury 15 Trowbridge II 11

Corsham II 5 Salisbury II 55

Devizes II 12 Melksham 60

Frome II 10 Warminster 35



Counties 2 Dorset & Wilts North

Chippenham II 51 Supermarine 8

Minety 13 Swindon College Old Boys 39

Royal Wootton Bassett III 12 Marlborough II 70

Sutton Benger 36 Calne 20



Counties 2 Dorset & Wilts South

Blandford vs Bridport - match awarded to Blandford

East Dorset Dockers 47 Ellingham & Ringwood II 7

Lytchett Minster 41 Wheatsheaf Cabin Crew 5

North Dorset II 33 Wimborne II 29



Counties 3 Dorset & Wilts Central

Bradford-on-Avon 54 Trowbridge III 14

Melksham II 26 Colerne 19

Warminster II vs Bath Saracens - match awarded to Bath Saracens



Counties 3 Dorset & Wilts North

Chippenham III vs Minety II - match awarded to Chippenham III

Cricklade 0 Fairford 33

Swindon College Old Boys II 15 Royal Wootton Bassett IV 37



Counties 3 Dorset & Wilts South

Bournemouth III vs Sherborne II - match awarded to Sherborne II

Dorchester II 24 Puddletown 19

Ellingham & Ringwood III vs Oakmeadians II - match awarded to Oakmeadians II

Salisbury III 5 Poole 54

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Tweets by swsportsnews
Cookies make it easier for us to provide you with our services. With the usage of our services you permit us to use cookies.
More information Ok