SOUTH WEST RUGBY results levels 5-10 November 9
- Details
- Created on Saturday, 09 November 2019 16:45
- Last Updated on Sunday, 10 November 2019 11:29
- Published on Saturday, 09 November 2019 16:45
- Written by SWSN rugby fixtures secretary
action image courtesy Sara Raine/Devon Rugby
South West Premier
Exeter University 13 Camborne 20
Exmouth vs Brixham – postponed
Ivybridge 36 Bracknell 0
Launceston 5 Barnstaple 36
Maidenhead 22 Weston-super-Mare 0
Newbury Blues 11 Okehampton 22
South West 1 East
Marlborough 22 Windsor 13
Old Centralians 29 Chippenham 0
Old Patesians 32 Beaconsfield 27
Oxford Harlequins 36 Buckingham 22
Royal Wootton Bassett 6 Banbury 6
Salisbury 15 Wimborne 27
Sherborne 18 Trowbridge 16
South West 1 West
Devonport Services 27 Thornbury 15
Hornets 55 Crediton 3
Lydney 20 Chew Valley 13
Newent 9 Bridgwater & Albion 22
Southern Counties South
Frome 23 Yeovil 10
North Dorset 8 Corsham 15
Swanage & Wareham 22 Combe Down 24
Swindon 17 Grove 11
Swindon College Old Boys 15 Thatcham 5
Walcot 5 Devizes 19
Western Counties North
Chipping Sodbury 26 Winscombe 8
Clevedon 12 Cheltenham 34
Coney Hill 12 Bristol Saracens 22
Gordano 7 Barton Hill 7
Matson 47 Avonmouth Old Boys 12
Midsomer Norton 28 Stroud 34
Old Bristolians 12 Spartans (Gloucester) 24
Western Counties West
Honiton 18 Falmouth 16
Kingsbridge 34 Wiveliscombe 19
Penryn 15 Cullompton 0
Saltash 13 Chard 24
St Austell 22 Bideford 5
Teignmouth vs Wellington – postponed
Tiverton vs Wadebridge Camels – postponed
Cornwall/Devon
North Tawton 12 Veor 7
Paignton 26 Liskeard-Looe 12
Pirates Amateurs 22 Lanner 10
Plymstock Albion Oaks 28 Exeter Athletic 5
South Molton vs Bude – postponed
Tavistock 10 Truro 18
Topsham 15 Torquay Athletic 6
Cornwall 1
Bodmin 5 Hayle 24
Newquay Hornets 45 Lankelly-Fowey 0
St Agnes 20 Illogan Park 5
St Just 0 Camborne SoM 15
Cornwall 2
Perranporth 11 Helston 7
Redruth Albany 14 Camelford 22
Roseland 29 Stithians 0
Devon 1
Ilfracombe vs Withycombe – postponed
New Cross vs Exeter Saracens – postponed
Old Plymothian & Mannamedian 32 Dartmouth 10
Old Technicians 26 Buckfastleigh Ramblers 0 – abandoned
Plymouth Argaum 31 Totnes 0
Tamar Saracens 34 Torrington 0
Gloucester Premier
Chosen Hill Former Pupils vs Widden Old Boys – home walkover
Frampton Cotterell 20 Cheltenham Saracens 12
Hucclecote 21 Cheltenham North 21
Longlevens 14 Berry Hill 0
Old Richians 27 Whitehall 5
Ross-on-Wye 24 St Mary's Old Boys 12
Gloucestershire 1
Gloucester Old Boys 18 Tewkesbury 10
Gordon League 13 Fairford 7
North Bristol 26 Cirencester 20
Old Colstonians 8 Dursley 16
Old Cryptians 24 St Brendan's Old Boys 11
Old Elizabethans 33 Smiths Rugby 26
Gloucestershire 2 North
Bream 29 Minchinhampton 0
Bredon Star 10 Cheltenham Civil Service 27
Brockworth vs Cainscross – home walkover
Westbury-on-Severn 19 Norton 40
Gloucestershire 2 South
Aretians 26 Cotham Park 0
Ashley Down Old Boys 36 Broad Plain 14
Bristol Aeroplane Co 9 Bishopston 8
United Bristol Hospitals 34 Kingswood 7
Somerset Premier
Minehead Barbarians 38 Yatton 10
Old Redcliffians II vs Nailsea & Backwell – postponed
Oldfield Old Boys 27 Burnham-on-Sea 11
St Bernadettes Old Boys vs Avon – postponed
Stothert & Pitt 40 Hornets II 24
Tor 10 Wells 27
Weston-s-Mare II vs Imperial – postponed
Somerset 1
Cheddar Valley vs Wellington II – postponed
Chew Valley II 6 Bristol Harlequins 24
Keynsham II vs Taunton II – postponed
Midsomer Norton II 12 Bath Old Edwardians 27
Old Sulians 47 North Petherton II 7
Somerset 2 North
Bristol Barbarians 0 Old Redcliffians III 19
Hornets III vs Clevedon II – home walkover
Nailsea & Backwell II 17 Bristol Telephone Area 10
Walcot II vs Weston-s-Mare III – home walkover
Winscombe II 30 Oldfield Old Boys II 19
Yatton II 15 Gordano II 10
Somerset 2 South
Minehead Barbarians II 5 Wiveliscombe II 15
Morganians 33 Chard II 10
Tor II 43 Burnham-on-Sea II 17
Wells II 31 Wyvern 36
Weston-s-Mare IV vs Somerton – postponed
Yeovil II 5 Castle Cary 26
Somerset 3 North
Bristol Harlequins II 24 St Bernadettes OB II 26
Chew Valley III 33 Old Culverhaysians 0
Yatton III vs Stothert & Pitt II – postponed
Somerset 3 South
Frome III vs Wincanton – home walkover
Martock vs Cheddar Valley II – postponed
Midsomer Norton III vs Chard III – home walkover
Taunton III vs Wells III – home walkover
Dorset & Wilts 1 North
Chippenham II 35 Melksham 20
Marlborough II 17 Bradford-on-Avon 17
Minety 5 Sutton Benger 11
Royal Wootton Bassett II 39 Frome II 0
Trowbridge II 15 Calne 6
Warminster 24 Avonvale 7
Dorset & Wilts 1 South
Bournemouth III vs Weymouth & Portland – away walkover
Dorchester 32 Blandford 3
Dorset Dockers 26 Wimborne II 11
Lytchett Minster 26 Salisbury II 20
Puddletown 32 Swanage & W II 22
Sherborne II 10 Oakmeadians 24
Dorset & Wilts 2 North
Combe Down II 22 Amesbury 17
Corsham II 65 Trowbridge III 10
Devizes II 12 Colerne 0 – abandoned
Melksham II vs Pewsey Vale – postponed
Supermarine 17 Westbury 37
Swindon College Old Boys II 19 Swindon II 21
Dorset & Wilts 2 South
East Dorset 10 North Dorset II 20
Ellingham & Ringwood II 8 Dorchester II 7
Oakmeadians II 15 Wheatsheaf Cabin Crew 29
Poole 10 Bridport 24
Salisbury III vs Swanage & W III – postponed
Dorset & Wilts 3 North
Bath Saracens 85 Minety II 12
Chippenham III vs Cricklade – postponed
Trowbridge IV 0 Royal Wootton Bassett III 57
Warminster II vs Swindon III – home walkover
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.