SOUTH WEST RUGBY results levels 5-10 February 1
- Details
- Created on Saturday, 01 February 2020 19:04
- Last Updated on Thursday, 13 February 2020 22:19
- Published on Saturday, 01 February 2020 19:04
- Written by SWSN rugby fixtures secretary
South West Premier
Camborne 17 Brixham 19
Drybrook 20 Bracknell 10
Exeter University 34 Barnstaple 29
Exmouth vs Weston-super-Mare – postponed
Ivybridge 21 Okehampton 22
Launceston 22 Newbury Blues 12
South West 1 East
Chippenham 43 Beaconsfield 35
Marlborough 31 Buckingham 24
Old Centralians 37 Banbury 24
Old Patesians 27 Wimborne 17
Oxford Harlequins 64 Trowbridge 22
Salisbury 33 Windsor 31
Sherborne 18 Royal Wootton Bassett 25
South West 1 West
Crediton 20 Cleve 35
Devonport Services 34 Chew Valley 29
Hornets 60 Bridgwater & Albion 22
Lydney 27 Sidmouth 22
Newent 35 North Petherton 19
Newton Abbot 19 Thornbury 38
Southern Counties South
Combe Down 22 Walcot 7
Corsham 5 Frome 43
Grove 80 North Dorset 0
Swindon College Old Boys 7 Swindon 41
Thatcham 5 Swanage & Wareham 13
Yeovil 39 Devizes 29
Western Counties North
Cheltenham 48 Bristol Saracens 15
Chipping Sodbury 35 Barton Hill 7
Clevedon vs Avonmouth Old Boys – postponed
Gordano 26 Spartans (Gloucester) 7
Matson 50 Old Bristolians 17
Midsomer Norton 23 Winscombe 12
Stroud 73 Coney Hill 0
Western Counties West
Falmouth 29 Cullompton 19
Honiton 32 Bideford 17
Kingsbridge 39 Chard 5
Penryn 20 Wellington 12
Saltash vs Wadebridge Camels – postponed
St Austell 42 Tiverton 14
Teignmouth 55 Wiveliscombe 0
Cornwall/Devon
Liskeard-Looe vs Lanner – home walkover
North Tawton 25 Exeter Athletic 31
Paignton 18 Bude 24
Pirates Amateurs 9 Truro 24
Plymstock Albion Oaks 35 Torquay Athletic 10
South Molton 24 Topsham 57
Tavistock 43 Veor 13
Devon 1
Buckfastleigh Ramblers 5 New Cross 22
Dartmouth vs Ilfracombe – home walkover
Old Plymothian & Mannamedian 22 Totnes 15
Tamar Saracens vs Plymouth Argaum – home walkover
Torrington 12 Old Technicians 29
Withycombe 62 Exeter Saracens 8
Gloucester Premier
Berry Hill 29 Frampton Cotterell 26
Cheltenham North 19 Chosen Hill Former Pupils 43
Ross-on-Wye 27 Old Richians 17
St Mary's Old Boys 36 Longlevens 28
Whitehall 15 Hucclecote 24
Widden Old Boys 7 Cheltenham Saracens 31
Gloucestershire 1
Cirencester 32 Gordon League 7
Dursley 5 Gloucester Old Boys 3
Old Elizabethans 17 Old Cryptians 14
Smiths Rugby 66 North Bristol 17
St Brendan’s Old Boys 12 Old Colstonians 3
Tewkesbury 29 Fairford 17
Gloucestershire 2 North
Brockworth 41 Bredon Star 5
Cainscross vs Bream – away walkover
Cheltenham Civil Service vs Westbury-on-Severn – home walkover
Minchinhampton 22 Painswick 7
Gloucestershire 2 South
Bishopston 20 Ashley Down Old Boys 20
Bristol Aeroplane Co 5 Aretians 22
Broad Plain 15 United Bristol Hospitals 26
Cotham Park 22 Southmead 18
Somerset Premier
Imperial 7 Nailsea & Backwell 24
Minehead Barbarians 27 Burnham-on-Sea 24
Old Redcliffians II 5 Hornets II 48
Oldfield Old Boys 45 Wells 0
St Bernadettes Old Boys 26 Tor 15
Stothert & Pitt 35 Yatton 7
Weston-s-Mare II 25 Avon 26
Somerset 1
Bath Old Edwardians 10 Chew Valley II 12
Bridgwater & Albion II vs Cheddar Valley – postponed
North Petherton II 14 Keynsham II 47
Old Sulians 7 Midsomer Norton II 8
Taunton II 15 Crewkerne 10
Wellington II 14 Bristol Harlequins 31
Somerset 2 North
Bristol Barbarians 0 Hornets III 17
Bristol Telephone Area 5 Gordano II 17
Walcot II 12 Oldfield Old Boys II 17
Weston-s-Mare III 31 Old Redcliffians III 12
Winscombe II 12 Nailsea & Backwell II 20
Yatton II 17 Clevedon II 13
Somerset 2 South
Burnham-on-Sea II 7 Morganians 46
Minehead Barbarians II vs Wells II – home walkover
Somerton 33 Chard II 5
Wiveliscombe II vs Tor II – home walkover
Wyvern vs Yeovil II – home walkover
Somerset 3 North
Imperial II 5 Chew Valley III 12
Keynsham III 32 Bristol Harlequins II 14
Old Culverhaysians 59 Yatton III 7– abandoned
St Bernadettes OB II 69 Winscombe III 0
Somerset 3 South
Frome III 14 Cheddar Valley II 34
Martock vs Chard III – home walkover
Dorset & Wilts 1 North
Avonvale 26 Trowbridge II 5
Bradford-on-Avon 19 Chippenham II 34
Frome II 67 Warminster 12
Melksham 22 Calne 5
Royal Wootton Bassett II 21 Minety 20
Sutton Benger 30 Marlborough II 24
Dorset & Wilts 1 South
Blandford 57 Puddletown 8
Dorchester 29 Bournemouth III 23
Oakmeadians vs Dorset Dockers – postponed
Swanage & W II 36 Lytchett Minster 31
Weymouth & Portland 51 Sherborne 21
Wimborne II vs Salisbury II – postponed
Dorset & Wilts 2 North
Amesbury vs Swindon College Old Boys II – home walkover
Colerne 38 Combe Down II 0
Devizes II 10 Corsham II 13
Pewsey Vale 21 Supermarine 19
Swindon II 10 Westbury 29
Trowbridge III 12 Melksham II 29
Dorset & Wilts 2 South
Bridport 43 Ellingham & Ringwood II 0
North Dorset II vs Dorchester II – home walkover
Salisbury III 12 Oakmeadians II 53
Swanage & W III 5 Poole 69
Wheatsheaf Cabin Crew 17 Wimborne III 17
Dorset & Wilts 3 North
Chippenham III 17 Bradford-on-Avon II 18
Cricklade 21 Bath Saracens 19
Minety II 34 Swindon III 26
Royal Wootton Bassett III 46 Warminster II 17
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.