REGIONAL RUGBY results February 18
- Details
- Created on Sunday, 19 February 2023 16:24
- Last Updated on Monday, 20 February 2023 08:03
- Published on Sunday, 19 February 2023 16:24
- Written by SWSN rugby fixtures secretary
Brixham 38 Camborne 42
Devonport Services 41 Ivybridge 29
Drybrook 22 Exmouth 35
Launceston 30 Chew Valley 14
Okehampton 22 Lydney 8
Weston-super-Mare 28 Old Centralians 12
Havant 50 Sutton & Epsom 5
London Welsh 50 Brighton 10
Maidenhead 36 Bournemouth 39
Oxford Harlequins 41 Banbury 24
Royal Wootton Bassett 19 Camberley 22
Wimbledon 55 Bracknell 31
Regional 2 South Central
Devizes 27 Stow-on-the-Wold 46
Grove 20 Shipston on Stour 78
Marlborough 79 Buckingham 0
Newbury Blues 42 Reading 3
Swindon 20 Salisbury 27
Witney 17 Tottonians 26
Regional 2 South West
Bridgwater & Albion 5 Truro 57
Chard 24 Sidmouth 30
Crediton 28 St Austell 18
Newton Abbot 14 Teignmouth 44
North Petherton 33 Sherborne 17
Wellington 24 Wadebridge Camels 15
Regional 2 Severn
Cheltenham 20 Thornbury 48
Chippenham 40 Frome 7
Chosen Hill Former Pupils 10 Newent 10
Gordano 10 Keynsham 41
Winscombe 5 Trowbridge 26
Counties 1 Southern North
Bicester 74 Swindon College Old Boys 21
Counties 1 Southern South
Avonvale 14 Walcot 40
Blandford 16 Swanage & Wareham 57
Combe Down 26 Royal Wootton Bassett II 5
Dorchester 27 Wimborne 38
Trowbridge II 31 Frome II 14
Yeovil 19 North Dorset 13
Counties 1 Western North
Avonmouth Old Boys 19 Midsomer Norton 29
Barton Hill 14 Longlevens 75
Cheltenham North 40 Cleve 37
Chipping Sodbury 10 Cinderford II 73
Clevedon 14 Burnham-on-Sea 29
Old Bristolians 10 Nailsea & Backwell 12
Counties 1 Western West
Bideford 12 Tiverton 18
Cullompton 12 Topsham 13
Falmouth 6 Penryn 14
Kingsbridge 29 Paignton 25
Pirates Amateurs 18 Plymstock Albion Oaks 25
Wiveliscombe 29 Bude 22
Counties 2 Cornwall
Bodmin 0 Saltash 83
Camborne SoM vs Newquay Hornets - match awarded to Newquay Hornets
Hayle 0 Liskeard-Looe 31
Helston 12 Illogan Park 7
St Austell II 58 Redruth II 0
Veor 34 St Ives 30
Counties 2 Devon
Barnstaple II 27 Torquay Athletic 5
Exeter Saracens 29 Tavistock 48
Exmouth II 9 Withycombe 13
Honiton vs Brixham II - match awarded to Honiton
Ivybridge II vs Devonport Services II - abandoned (played Friday)
North Tawton 17 South Molton 12
Counties 2 Gloucestershire North
Brockworth 47 Ross-on-Wye 12
Cheltenham Saracens 5 Old Richians 52
Cirencester 26 Spartans (Gloucester) 16
Coney Hill 28 Hucclecote 24
Old Centralians II vs Gordon League- match awarded to Gordon League
Old Cryptians 7 Smiths Rugby 45
Counties 2 Gloucestershire South
Berry Hill 12 St Mary's Old Boys 36
Bream 55 Old Elizabethans 19
Bristol Saracens 14 Dursley 36
Clifton II 76 Dings Crusaders II 5
Lydney II vs Frampton Cotterell- match awarded to Frampton Cotterell
Whitehall 38 Drybrook II 7
Counties 3 Gloucestershire North
Bredon Star 54 Chosen Hill FP II 0
Fairford 12 Norton 10
Gloucester Old Boys 32 Minchinhampton 14
Matson II 19 Tewkesbury 12
Old Patesians 24 Widden Old Boys 12
Counties 3 Gloucestershire South
Ashley Down Old Boys 24 United Bristol Hospitals 5
Broad Plain 75 Old Bristolians II 0
Cotham Park 24 Aretians 5
Frampton Cotterell II vs North Bristol- match awarded to North Bristol
Southmead 20 Old Colstonians 45
St Brendan's Old Boys 14 Bishopston 12
Counties 2 Somerset
Avon 26 Wells 7
Imperial 25 St Bernadettes Old Boys 0
Minehead Barbarians 29 Oldfield Old Boys 5
Old Redcliffians II 48 Weston-s-Mare II 14
Tor 0 Taunton II 47
Yatton 0 Hornets II 85
Counties 3 Somerset North
Bristol Harlequins 15 Old Sulians 5
Chew Valley II vs Clevedon II- match awarded to Chew Valley II
Keynsham II vs Gordano II- match awarded to Keynsham II
Midsomer Norton II 66 Bristol Telephone Area 21
Nailsea & Backwell II 15 Winscombe II 22
Oldfield Old Boys II 38 Stothert & Pitt 12
Counties 3 Somerset South
Castle Cary 62 Wiveliscombe II 5
Chard II vs Morganians- match awarded to Chard II
Hornets III 14 Wellington II 12
Huish Tigers 59 North Petherton II 5
Wells II 0 Bridgwater & Albion II 29
Counties 1 Hampshire
Bournemouth II 25 Alton 24
Counties 2 Hampshire
Ellingham & Ringwood 5 Bognor 22
Counties 2 Dorset & Wilts Central
Amesbury 58 Westbury 10
Bradford-on-Avon 14 Warminster 45
Corsham 104 Salisbury II 0
North Dorset II 25 Melksham 12
Counties 2 Dorset & Wilts North
Calne 39 Sutton Benger 31
Marlborough II 29 Minety 5
Pewsey Vale vs Devizes II
Swindon II 12 Royal Wootton Bassett III 33
Counties 2 Dorset & Wilts South
East Dorset Dockers 38 Puddletown 5
Lytchett Minster 20 Oakmeadians 15
Swanage & W II 40 Bridport 62
Counties 3 Dorset & Wilts Central
Bath Saracens 5 Trowbridge III 27
Combe Down II 61 Sherborne II 26
Corsham II vs Melksham II- match awarded to Corsham II
Counties 3 Dorset & Wilts North
Chippenham III vs Swindon College Old Boys II- match awarded to Chippenham III
Colerne vs Supermarine - abandoned
Cricklade vs Minety II- match awarded to Cricklade
Counties 3 Dorset & Wilts South
Poole 13 Ellingham & Ringwood II 27
Devizes 27 Stow-on-the-Wold 46
Grove 20 Shipston on Stour 78
Marlborough 79 Buckingham 0
Newbury Blues 42 Reading 3
Swindon 20 Salisbury 27
Witney 17 Tottonians 26
Regional 2 South West
Bridgwater & Albion 5 Truro 57
Chard 24 Sidmouth 30
Crediton 28 St Austell 18
Newton Abbot 14 Teignmouth 44
North Petherton 33 Sherborne 17
Wellington 24 Wadebridge Camels 15
Regional 2 Severn
Cheltenham 20 Thornbury 48
Chippenham 40 Frome 7
Chosen Hill Former Pupils 10 Newent 10
Gordano 10 Keynsham 41
Winscombe 5 Trowbridge 26
Counties 1 Southern North
Bicester 74 Swindon College Old Boys 21
Counties 1 Southern South
Avonvale 14 Walcot 40
Blandford 16 Swanage & Wareham 57
Combe Down 26 Royal Wootton Bassett II 5
Dorchester 27 Wimborne 38
Trowbridge II 31 Frome II 14
Yeovil 19 North Dorset 13
Counties 1 Western North
Avonmouth Old Boys 19 Midsomer Norton 29
Barton Hill 14 Longlevens 75
Cheltenham North 40 Cleve 37
Chipping Sodbury 10 Cinderford II 73
Clevedon 14 Burnham-on-Sea 29
Old Bristolians 10 Nailsea & Backwell 12
Counties 1 Western West
Bideford 12 Tiverton 18
Cullompton 12 Topsham 13
Falmouth 6 Penryn 14
Kingsbridge 29 Paignton 25
Pirates Amateurs 18 Plymstock Albion Oaks 25
Wiveliscombe 29 Bude 22
Counties 2 Cornwall
Bodmin 0 Saltash 83
Camborne SoM vs Newquay Hornets - match awarded to Newquay Hornets
Hayle 0 Liskeard-Looe 31
Helston 12 Illogan Park 7
St Austell II 58 Redruth II 0
Veor 34 St Ives 30
Counties 2 Devon
Barnstaple II 27 Torquay Athletic 5
Exeter Saracens 29 Tavistock 48
Exmouth II 9 Withycombe 13
Honiton vs Brixham II - match awarded to Honiton
Ivybridge II vs Devonport Services II - abandoned (played Friday)
North Tawton 17 South Molton 12
Counties 2 Gloucestershire North
Brockworth 47 Ross-on-Wye 12
Cheltenham Saracens 5 Old Richians 52
Cirencester 26 Spartans (Gloucester) 16
Coney Hill 28 Hucclecote 24
Old Centralians II vs Gordon League- match awarded to Gordon League
Old Cryptians 7 Smiths Rugby 45
Counties 2 Gloucestershire South
Berry Hill 12 St Mary's Old Boys 36
Bream 55 Old Elizabethans 19
Bristol Saracens 14 Dursley 36
Clifton II 76 Dings Crusaders II 5
Lydney II vs Frampton Cotterell- match awarded to Frampton Cotterell
Whitehall 38 Drybrook II 7
Counties 3 Gloucestershire North
Bredon Star 54 Chosen Hill FP II 0
Fairford 12 Norton 10
Gloucester Old Boys 32 Minchinhampton 14
Matson II 19 Tewkesbury 12
Old Patesians 24 Widden Old Boys 12
Counties 3 Gloucestershire South
Ashley Down Old Boys 24 United Bristol Hospitals 5
Broad Plain 75 Old Bristolians II 0
Cotham Park 24 Aretians 5
Frampton Cotterell II vs North Bristol- match awarded to North Bristol
Southmead 20 Old Colstonians 45
St Brendan's Old Boys 14 Bishopston 12
Counties 2 Somerset
Avon 26 Wells 7
Imperial 25 St Bernadettes Old Boys 0
Minehead Barbarians 29 Oldfield Old Boys 5
Old Redcliffians II 48 Weston-s-Mare II 14
Tor 0 Taunton II 47
Yatton 0 Hornets II 85
Counties 3 Somerset North
Bristol Harlequins 15 Old Sulians 5
Chew Valley II vs Clevedon II- match awarded to Chew Valley II
Keynsham II vs Gordano II- match awarded to Keynsham II
Midsomer Norton II 66 Bristol Telephone Area 21
Nailsea & Backwell II 15 Winscombe II 22
Oldfield Old Boys II 38 Stothert & Pitt 12
Counties 3 Somerset South
Castle Cary 62 Wiveliscombe II 5
Chard II vs Morganians- match awarded to Chard II
Hornets III 14 Wellington II 12
Huish Tigers 59 North Petherton II 5
Wells II 0 Bridgwater & Albion II 29
Counties 1 Hampshire
Bournemouth II 25 Alton 24
Counties 2 Hampshire
Ellingham & Ringwood 5 Bognor 22
Counties 2 Dorset & Wilts Central
Amesbury 58 Westbury 10
Bradford-on-Avon 14 Warminster 45
Corsham 104 Salisbury II 0
North Dorset II 25 Melksham 12
Counties 2 Dorset & Wilts North
Calne 39 Sutton Benger 31
Marlborough II 29 Minety 5
Pewsey Vale vs Devizes II
Swindon II 12 Royal Wootton Bassett III 33
Counties 2 Dorset & Wilts South
East Dorset Dockers 38 Puddletown 5
Lytchett Minster 20 Oakmeadians 15
Swanage & W II 40 Bridport 62
Counties 3 Dorset & Wilts Central
Bath Saracens 5 Trowbridge III 27
Combe Down II 61 Sherborne II 26
Corsham II vs Melksham II- match awarded to Corsham II
Counties 3 Dorset & Wilts North
Chippenham III vs Swindon College Old Boys II- match awarded to Chippenham III
Colerne vs Supermarine - abandoned
Cricklade vs Minety II- match awarded to Cricklade
Counties 3 Dorset & Wilts South
Poole 13 Ellingham & Ringwood II 27
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.