REGIONAL RUGBY South West results September 16

Regional 1 South West

Brixham 54 Weston-super-Mare 28

Chew Valley 35 Barnstaple 19

Devonport Services 50 St Austell 24

Exmouth 33 Okehampton 3

Ivybridge 28 Matson 24

Launceston 36 Lydney 26



Regional 1 South Central

Bournemouth 28 Marlborough 34

Brighton 28 Havant 31

Camberley 22 Bracknell 17

Hammersmith & Fulham 35 Maidenhead 26

London Welsh 29 CS Stags 1863 23

Tunbridge Wells 45 Horsham 14



Regional 2 South West

Chard 27 Wellington 30

Crediton 68 Burnham-on-Sea 5

Cullompton 26 Wadebridge Camels 12

Newton Abbot 34 Truro 33

North Petherton 16 Topsham 26

Sidmouth 28 Teignmouth 13



Regional 2 Severn

Chippenham 28 Winscombe 22

Devizes 22 Chosen Hill Former Pupils 22

Drybrook 31 Trowbridge 24

Gordano 19 Thornbury 52

Keynsham 36 Swindon 34

Old Centralians 24 Royal Wootton Bassett 38



Regional 2 South Central

Jersey 64 Wimborne 7

London Irish Wild Geese 48 Guildford 36

Newbury Blues 24 Farnham 47

Salisbury 19 Tottonians 40

Winchester 26 Chichester 12

Witney 27 Reading 7



Regional 2 Midlands West

Cheltenham 37 Malvern 32

Hereford 22 Silhillians 24

Ludlow 9 Shipston on Stour 6

Moseley Oak 31 Newent 40

Stow-on-the-Wold 23 Stratford Upon Avon 14

Worcester 45 Berkswell & Balsall 34



Counties 1 Southern South

Combe Down 24 Swanage & Wareham 27

Corsham 20 Avonvale 12

Dorchester 58 Yeovil 12

Frome 15 Walcot 26

North Dorset 26 Sherborne 24

Royal Wootton Bassett II 61 Weymouth & Portland 24



Counties 1 Western North

Bridgwater & Albion 29 Barton Hill 0

Chipping Sodbury 16 Old Redcliffians II 33 (played Friday)

Cinderford II 57 Old Bristolians 12

Cleve 3 Nailsea & Backwell 41

Clevedon 14 Longlevens 42

Clifton II 28 Midsomer Norton 34



Counties 1 Western West

Falmouth 23 Bideford 21

Kingsbridge 28 Tiverton 15

Paignton 37 Tavistock 37

Penryn 38 Bude 3

Pirates Amateurs 17 Plymstock Albion Oaks 24

St Ives 24 Wiveliscombe 3



Counties 2 Cornwall

Camborne SoM 12 Bodmin 24

Helston 40 Newquay Hornets 28

Illogan Park 15 Liskeard-Looe 7

Perranporth 66 St Just 12

Saltash 42 Veor 12

St Austell II 7 Redruth II 48



Counties 2 Devon

Barnstaple II 33 South Molton 0

Exeter Saracens 28 Ivybridge II 14

Honiton 10 Torquay Athletic 31

Old Plymothian & Mannamedian 6 Devonport Services II 28

Plymouth Argaum 7 Withycombe 29



Counties 2 Gloucestershire North

Cheltenham North 43 Stroud 42

Cirencester 12 Brockworth 13

Coney Hill 41 Spartans (Gloucester) 12

Gordon League 43 Smiths Rugby 12

Hucclecote 19 Old Richians 22



Counties 2 Gloucestershire South

Berry Hill 24 Old Elizabethans 28

Bream 17 Dursley 0

Bristol Saracens 43 North Bristol 38

Dings Crusaders II 35 Old Colstonians 27

Frampton Cotterell 37 Avonmouth Old Boys 14

Whitehall 32 St Mary's Old Boys 38



Counties 3 Gloucestershire North

Bredon Star 29 Widden Old Boys 21

Cheltenham Saracens 33 Tewkesbury 5

Chosen Hill FP II 17 Minchinhampton 45

Gloucester Old Boys 45 Painswick 7

Longlevens II 38 Ross-on-Wye 18

Matson II vs Old Centralians II - match awarded to Matson II



Counties 3 Gloucestershire South

Aretians 12 Southmead 55

Bishopston 7 Broad Plain 58

Bristol Aeroplane Co 17 Ashley Down Old Boys 3

Lydney II 28 Clifton III 0



Counties 2 Somerset

Avon 34 Huish Tigers 17

Hornets II 39 Wells 17

Minehead Barbarians 53 Imperial 0

St Bernadettes Old Boys 14 Oldfield Old Boys 5

Weston-s-Mare II 20 Chew Valley II 115

Yatton 95 Taunton II 10



Counties 3 Somerset North

Midsomer Norton II vs Clevedon II - abandoned

Nailsea & Backwell II 34 Gordano II 7

Oldfield Old Boys II vs Keynsham II - match awarded to Keynsham II

Winscombe II vs Old Sulians - match awarded to Winscombe II



Counties 3 Somerset South

Burnham-on-Sea II 5 Chard II 7

Cheddar Valley 15 Hornets III 36

Crewkerne 17 Somerton 5

North Petherton II vs Castle Cary - abandoned



Counties 1 Hampshire

Alton 12 Ellingham & Ringwood 29

Andover 31 Bournemouth II 3

Bognor 8 Eastleigh 21

Gosport & Fareham 32 Trojans 30

New Milton 32 Havant II 40

Petersfield 57 Portsmouth 12



Counties 2 Dorset & Wilts Central

Corsham II 5 Amesbury 74

Trowbridge II 39 Frome II 11

Warminster 44 Devizes II 17

Westbury 7 Melksham 54



Counties 2 Dorset & Wilts North

Calne 12 Chippenham II 32

Marlborough II 48 Pewsey Vale 32

Supermarine 7 Royal Wootton Bassett III 34

Swindon College Old Boys 12 Sutton Benger 30



Counties 2 Dorset & Wilts South

Bridport vs Ellingham & Ringwood II- match awarded to Bridport

East Dorset Dockers 10 Wheatsheaf Cabin Crew 10

Lytchett Minster 28 Oakmeadians 0

Wimborne II 58 Blandford 24



Counties 3 Dorset & Wilts Central

Bath Saracens 0 Combe Down II 29

Colerne 21 Bradford-on-Avon 33

Trowbridge III 46 Warminster II 14



Counties 3 Dorset & Wilts North

Fairford 41 Swindon II 26

Minety II 93 Swindon College Old Boys II 10

Royal Wootton Bassett IV 21 Cricklade 15



Counties 3 Dorset & Wilts South

Oakmeadians II 0 Puddletown 60

Salisbury III vs Dorchester II- match awarded to Salisbury III

Sherborne II vs Ellingham & Ringwood III- match awarded to Sherborne II

Swanage & W II 65 Bournemouth III 12

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Tweets by swsportsnews
Cookies make it easier for us to provide you with our services. With the usage of our services you permit us to use cookies.
More information Ok